O nas

O nas

Przez wiele lat mogliście czytać o naszych podróżach na blogu karinaimarcin.pl. Tam też, w zakładce „o nas” znajdowała się krótka historia o tym jak się poznaliśmy. I choć czytając tę historię po latach czujemy się trochę rozbawieni, a trochę zakłopotani, to jednak dominującym uczuciem pozostaje radość. Dlatego zdecydowaliśmy się zostawić ją w niezmienionej formie na nowej stronie i możecie przeczytać ją klikając tutaj.

Co natomiast możemy Wam opowiedzieć prawie 10 lat od tamtych wydarzeń? Jesteśmy dziś szczęśliwymi rodzicami dwójki małych podróżników – Antosia oraz Nadziei. Zwiedziliśmy z nimi już kawałek świata – gdy Antoś skończył 7 miesięcy pojechaliśmy z nim na półtora miesiąca do Gruzji i Armenii, a rok później przez 2 miesiące podróżowaliśmy po Kazachstanie i Kirgistanie. Z kolei Nadzieja w swoją pierwszą zagraniczną podróż pojechała w wieku 10 miesięcy do Iranu.

Po powrocie z Ameryki Południowej zanim urodził się Antoś udało nam się jeszcze trochę powłóczyć – m.in. po Indiach, Nepalu, Maroku i Birmie. Marcinowi udało się też zrealizować swoje marzenie o powrocie do Boliwii i spłynięciu tratwą rzeki Madidi – relacja z tej wyprawy ukazała się w magazynie „Poznaj Świat”.

Zawodowo Karina prowadzi szkolenia z Porozumienia bez Przemocy, Marcin zaś prowadzi własną szkołę językową (www.explora.edu.pl) i opowiada o świecie.

Od 2011 roku przy wsparciu Hufca ZHP Gdynia i dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Gdyni koordynujemy Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat”.

Na przestrzeni lat pewnej ewolucji uległy nasze wartości, choć nadal bliskie są nam wartości chrześcijańskie i zastanawiamy się, jak realizować na co dzień przykazanie miłości bliźniego oraz co zrobić, żeby „pozostawić świat odrobinę lepszym niż się go zastało” – to z kolei słowa Roberta Baden-Powella, założyciela światowego ruchu skautowego, które nadal w nas rezonują, choć nie jesteśmy już czynnymi instruktorami harcerskimi.

Dlaczego Backpackers Family?

Nie przykładaliśmy nigdy specjalnego znaczenia do etykiet, nie próbowaliśmy definiować się jako turyści, podróżnicy czy backpackersi, tudzież backpackerzy (z angielskiego dosł. „plecakowicze”) właśnie. Gdyby za Wikipedią przyjąć definicję backpackingu jako „formy indywidualnej turystyki, polegającej na odbywaniu podróży z niewielkim bagażem, turystyki czynnej charakteryzującej się organizowaniem podróży na własną rękę, korzystaniem z transportu publicznego, tanich noclegów, długim czasem podróży”, to okaże się że w dużej mierze opis ten odzwierciedla charakter naszych dotychczasowych podróży. Zdajemy sobie sprawę, że backpackersom dokleja się czasem różne gęby, ale my na tym ogólnym poziomie definicji chcielibyśmy pozostać. Oczywiście nie oznacza to, że nie mamy swojej filozofii podróży, ale nie wynika ona z identyfikowania się z tą czy inną subkulturą podróżniczą 🙂

Życzymy miłej lektury bloga i jeśli macie jakieś pytania lub chcecie się czymś podzielić, to nie wahajcie się zostawić komentarza lub napisać do nas maila!

Karina, Marcin, Antoś i Nadzieja Stencel