Test kurtki Regatta Andreson II Hybrid.

Przed ostatnim wyjazdem do Iranu stanęliśmy przede nie lada wyzwaniem – mieliśmy spakować się na trzy tygodnie z dwójka dzieci w bagaż podręczny! Oznaczało to, że nad każdą rzeczą musieliśmy się zastanowić 10 razy, czy na pewno będzie nam ona potrzebna (spróbujcie wytłumaczyć 4-latkowi, że naprawdę nie potrzebuje na wyjeździe torby pluszaków i kilograma samochodzików). Każdy gram miał znaczenie i śmialiśmy się, że być może stajemy się prekursorami nowego stylu „child&light”. Niewątpliwym zbawieniem okazały się kurtki Regatta Andreson II Hybrid, które dostaliśmy do przetestowania – Karina, ja oraz Antoś (model dziecięcy kurtki – Kielder).

Kurtka Andreson II to połączenie kamizelki wypełnionej syntetycznym puchem (Warmloft) i rękawów z elastycznego materiału EXTOL. Jest to produkt skierowany przede wszystkim do osób aktywnych, używających często rąk przy wysiłku fizycznym np. wspinaczy czy osób chodzących po górach z kijkami trekkingowymi. Docenią oni zwłaszcza zintegrowane otwory na kciuki, dzięki którym rękawy nie zsuwają się oraz elastyczny kaptur, który szczelnie przylega do głowy i może zastąpić czapkę, natomiast nie naciągniemy go na kask.

Zastosowana technologia pozwala na skuteczne odprowadzanie pary wodnej przy jednoczesnym zachowaniu komfortu cieplnego. Materiał zewnętrzny ponadto do pewnego stopnia nie przepuszcza wiatru, z kolei wykorzystanie syntetycznego puchu powoduje, że mokra kurtka schnie dużo szybciej niż w przypadku puchu naturalnego.

Kurtek używaliśmy na wyjeździe prawie codziennie i w moim wypadku często stanowiła jedyne okrycie (oprócz koszulki) mniej więcej do temperatury +10 stopni. Dopiero przez ostanie kilka dni na północy Iranu, gdy temperatura oscylowała w okolicach zera, zakładałem dodatkową bluzę i było ok.
Ogromnym atutem produktu jest jego waga (ok 400 g w wersji męskiej w rozmiarze M), pakowność i solidne wykonanie. Poza tym dobrze przylega do ciała i jest po prostu ładna – jeżeli ktoś lubi outdoorowy styl na co dzień, nie będzie zawiedziony.

2 odpowiedzi do artykułu “Test kurtki Regatta Andreson II Hybrid.

  1. Alex

    Znalazłam tękurtkę Regatty w dobrej cenie i zastanawiałm się czy warto ją kupić – teraz nie mam wątpliwości , że warto 😉

    1. Marcin Autor

      Super, cieszę się, że nasza recenzja była dla Ciebie przydatną. Przechodziłem całą zimę w tej kurtce (zakładałem tylko windstopper na wierzch, dojeżdżam do pracy rowerem) i jestem cały czas bardzo zadowolony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *